Ürünler

Arri Alexa 35


ALEXA 35, dijital sinematografiyi benzeri görülmemiş boyutlara taşıyan bir 4K Super 35 kameradır. ARRI’nin 12 yıllık ilk yeni sensörü, bu süre zarfında ALEXA ailesinin evrimi üzerine kuruludur ve 2.5 durak daha fazla dinamik aralık, film benzeri vurgu işleme, daha iyi düşük ışık performansı ve daha zengin renkler sunar.

Yeni REVEAL Color Science, sensörün görüntü kalitesinden tam olarak yararlanır ve hızlı, basit bir iş akışı sağlarken ARRI Textures, kamera içi yaratıcı kontrolü geliştirir. ALEXA 35 platformunu kolay kullanım, sağlam yapı kalitesi, yeni elektronik aksesuarlar ve eksiksiz yeni mekanik destek sistemi tamamlıyor.

Filmsel vurgu geçişi ile daha dinamik aralık

ALEXA 35, diğer tüm dijital sinema kameralarından çok daha fazla, 17 duraklı dinamik aralıkta (pozlama enlemi) ölçüm yapar. Film yapımcıları, önceki ALEXA kameralarına kıyasla parlak noktalarda 1,5 durak ve gölgelerde bir durak elde ederken, doğal, film benzeri vurgu geçişini korurlar. Gelişmiş kaçak ışık bastırma, her bir merceğin tam karakter ve kontrast aralığının yakalanmasını sağlar. Arttırılmış dinamik aralık ve kaçak ışık kontrolü birlikte, setteki her türlü aydınlatma koşulunun üstesinden gelmeyi kolaylaştırır, postta esnekliği artırır ve HDR (Yüksek Dinamik Aralık) projeleri için mümkün olan en iyi kaynağı sağlar.

Daha düşük gürültü ile EI 6400’e kadar daha fazla hassasiyet

EI 160 ile EI 6400 arasında değişen etkileyici derecede düşük gürültü ve hassasiyet ayarları, ALEXA 35’i bir “Yüksek ISO” kamera yapar. EI 2560 ve EI 6400 arasındaki ayarlara isteğe bağlı Gelişmiş Hassasiyet Modu uygulanarak düşük ışıkta daha düzgün bir görüntü elde edilebilir. Bu olağanüstü hassasiyet, daha geniş dinamik aralık ve daha gerçek kontrastla birleştiğinde, ALEXA 35’in daha geniş bir aralıktaki çekim koşullarında en hassas ışık ve gölge nüanslarını yakalamasını sağlar. Film yapımcıları, aşırı ISO değerlerinde bile herhangi bir gürültünün hoş bir şekilde film benzeri bir yapıya sahip olacağını bilerek, gerçek konumlarda mevcut ışıkla çalışabilirler.

Cesur tonlardan ince tonlara kadar daha doğru renkler

ALEXA 35’in yanında tanıtılan REVEAL Color Science, yeni sensörle birlikte kameranın daha ince ton farklılıklarıyla daha doğru renkler kaydetmesine yardımcı olan bir dizi görüntü işleme adımının ortak adıdır. Her tür ve renkteki cilt tonları, gurur verici, gerçeğe yakın bir şekilde işlenir. Neon tabelalar veya araba fren lambaları gibi son derece doygun renkler ve camgöbeği, bordo ve pastel tonlar gibi tipik olarak zorlayıcı renkler inanılmaz gerçekçilikle yakalanır. Genel olarak, gerçekçi renk doğruluğu ve sensörün şaşırtıcı çözünürlük gücü, güzel ve etkileyici görüntüler sağlar.

Daha yaratıcı kontrol. ARRI Textures – dijital film stoğunuzu seçin

ARRI Dokuları, görüntü yönetmenlerinin set üzerinde daha fazla yaratıcı kontrol uygulaması için yeni ve benzersiz bir yol sağlar. Doku, bir görüntüdeki gren miktarını ve karakterini ve ayrıca izleyici tarafından netlik olarak algılanan farklı ayrıntı seviyelerindeki kontrast miktarını tanımlar. . Önceki ALEXA kameraları varsayılan bir doku ile önceden programlanmıştı, ancak ALEXA 35 ile, belirli bir çekim ortamına uyacak veya görünümünüzü bilemek için gelişen özel ARRI Dokuları menüsünden seçim yapabilirsiniz. Bu, tıpkı bir film stoğu seçmek gibi, kameranın görüntüleri kaydetme şeklini temelden değiştirmenize olanak tanır.

Süper 35 sensörlü geniş lens seçeneği, 19 kayıt formatı

ALEXA 35, Super 35 4:3 doğal 4K sensörüyle, modern ve klasik, anamorfik ve küresel, Super 35 ve geniş formatlı mevcut lenslerin geniş küresel envanteriyle birlikte kullanılabilir. 4K gerekliliklerini yerine getirmek zorundayken ARRI kameralarla çekim yapmak isteyen film yapımcıları artık ölçülemeyecek kadar geniş bir lens seçeneğine sahipler.
Verimli kamera içi alt örnekleme ve anamorfik sıkıştırmayı bir araya getiren toplam 19 kayıt formatı, prodüksiyonların veri hızını, çözünürlüğü ve diğer parametreleri bireysel ihtiyaçlarına göre optimize etmesine olanak tanır. Karma Gerçeklik Prodüksiyonları (MRP), kameranın tüm ortak standartlarda lens meta verilerini kaydetme ve gerçek zamanlı meta verileri ARRI’nin Unreal Engine için Canlı Bağlantı Meta Veri Eklentisine çıkarma yeteneğinden faydalanacaktır.

Daha hızlı iş akışı, daha yüksek görüntü kalitesi

ARRI’nin film yapımcılarıyla yaptığı tartışmalar ve görüntü hattının dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesi, önemli görüntü kalitesi geliştirmelerine ve daha hızlı, daha kolay bir iş akışına yol açtı. REVEAL Color Science, ALEXA 35 tarafından dahili olarak kullanılan ve aynı zamanda ARRIRAW işleme için önde gelen üçüncü taraf post prodüksiyon araçları aracılığıyla kullanılabilen yeni bir görüntü işleme adımları paketidir. Daha temiz birleştirme için geliştirilmiş bir debayering algoritması, daha doğru renk üretimi için yeni bir renk motoru, daha hızlı tonlama için yeni bir geniş gamut yerel renk alanı, artırılmış dinamik aralığı içeren yeni LogC4 kodlaması ve yeni LogC4 LUT’leri (Arama Tabloları) içerir. zenginleştirilmiş renk doğruluğu için.

Hızlı ve kullanımı kolay. Her şeyi yapabilen tek, sağlam bir kamera..